590 Kingston Road
London, SW20 8DN

Jeśli planujesz przenieść firmę do Anglii lub już posiadasz spółkę limited,  warto abyś zatroszczył się o łatwość rozliczenia z polskimi kontrahentami i klientami. W tym celu będzie potrzebne Ci konto bankowe w Polsce. W tym artykule powiemy Ci, jak najszybciej założyć konto bankowe dla spółki limited w polskim banku.

Konto bankowe dla spółki limited

Brytyjska spółka limited jest bardzo powszechną formą prowadzenia działalności w Europie oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. W związku z tym nie ma żadnych przeciwwskazań, aby założyć konto bankowe dla spółki limited w dowolnym kraju, w tym w Polsce. Wszystko zależy od tego, jaki jest cel posiadania konta dla spółki w wybranym miejscu. Spółka limited może posiadać kilka kont np. w Anglii, Polsce oraz Szwajcarii czy Panamie. 

Wybór banku dla spółki limited 

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy zakładaniu konta dla spółki limited, jest wybór odpowiedniego banku. Niestety kwestia kosztów prowadzenia konta czy prywatnej sympatii dla danego banku jest kwestią drugorzędną. Najważniejsze są proste procedury otwarcia konta dla zagranicznej spółki limited oraz doświadczenie w obsłudze brytyjskich spółek. Takimi bankami są np. Bank PKO PB, Alior Bank, czy Bank ING.

Dokumenty potrzebne do założenia konta dla spółki limited

Decydując się na założenie konta dla spółki limited w polskim banku, trzeba zatroszczyć się o tłumaczenie przysięgłe wybranych dokumentów rejestracyjnych. Wszystkie dokumenty otrzymamy po rejestracji firmy. Są to odpowiednio: 

  • Certyfikat rejestracyjny firmy (Certificate of Incorporation)
  • Akt założycielski i statut spółki (Memorandum and Articles of association)

Czasami bank może poprosić, by dokumentacja była objęta certyfikacja Apostille. Dodatkowo dyrektor spółki limited musi okazać dowód osobisty celem potwierdzenia tożsamości oraz podać adres zamieszkania (korespondencyjny), tak więc procedura nie różni się wiele od tej, którą przechodzą polskie firmy.

Koszty założenia konta dla spółki limited 

Koszt tłumaczenia przysięgłego dokumentów wymaganych do założenia konta dla spółki limited to około 30 zł netto za stronę. W przypadku Apostille koszty niestety rosną o GBP 198.00 ze względu na opłaty po stronie brytyjskiej, a czas oczekiwania na dokument wydłuża się do około 3-4 tygodni, gdyż Apostille musi dotrzeć do Polski drogą pocztową. 

Korzystanie z konta spółki limited

Jeśli wszystkie dokumenty zostaną złożone, czas oczekiwania na otwarcie konta wynosi około jednego dnia roboczego, gdyż zgoda na założenie konta dla zagranicznej spółki musi wpłynąć  z centrali banku. Od tej pory korzystanie z otwartego rachunku wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku polskich firm. Panel jest w języku polskim, kody SMS przychodzą na polski numer telefonu, karta płatnicza w polskich złotych dotrze na wskazany, polski adres dyrektora spółki limited.

Konto bankowe dla spółki limited – Co dalej?

Firma w Anglii posiada już rachunek bankowy, zatem może otrzymywać przelewy za wykonane usługi. Kolejne kwestie, o które każdy dyrektor musi zadbać, to księgowość spółki limited. Więcej o ważnych faktach dotyczących księgowości firmy w Anglii dowiesz się z naszych wpisów na blogu

Obowiązki dyrektora brytyjskiej spółki limited

7 dat, które musi znać każdy dyrektor spółki limited

Księgowość spółki limited

P.S. 

Zastanawiasz się czy możesz przenieść firmę do Anglii? A może masz już spółkę limited i szukasz profesjonalnej księgowości w Wielkiej Brytanii? Zamów darmową konsultację z naszym doradcą. Jesteśmy dostępni pod:  

info@firmawanglii.pl     +48 22 2701 282    +44 208 540 3282     Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz