590 Kingston Road
London, SW20 8DN

Przez kilkanaście lat działalności wielokrotnie zdarzyło się, że trafiły do nas firmy niezadowolone z obecnej obsługi księgowej ich spółki limited. W większości przypadków okazywało się, że trzeba niezwłocznie naprawiać błędy popełnione przez mniej doświadczonych księgowych. Bazując na opinii polsko-brytyjskich przedsiębiorców, przygotowaliśmy tekst o tym, jak wybrać najlepszą księgowość dla spółki limited, aby uniknąć kosztownych błędów.

Księgowość spółki limited

Brytyjska spółka limited jest odpowiednikiem polskiej spółki z o.o. Oznacza to, że wymagane jest prowadzenie pełnej księgowości. Naturalnie w zdecydowanie prostszej formie niż w Polsce, jednak nie należy tego tematu bagatelizować. 

Kadra wykształcona w Wielkiej Brytanii 

Istnieje wiele zawodów, w których specjaliści mogą z sukcesem pracować, posiadając wykształcenie zdobyte w innym kraju. Dobrym przykładem są informatycy czy lekarze. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku usług księgowych, prawnych czy finansowych, których specyfika w każdym państwie wygląda inaczej. Dlatego według naszych klientów tak ważne jest, aby księgowi obsługujący ich firmę legitymowali się wykształceniem zdobytym w Anglii. Daje im to gwarancję znajomości przepisów i procedur.

Porada numer 1: Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług księgowego, dowiedz się, czy zdobył wykształcenie w Wielkiej Brytanii i w jakim stopniu zna przepisy.  

Biuro i księgowi na terenie Wielkiej Brytanii

Żyjemy w dobie Internetu, to fakt. W przypadku firmy w Anglii wiele spraw można załatwić on-line, to też fakt. Jednak w przypadku nagłych zdarzeń, takich jak: kontrola, przyznanie numeru VAT czy przekazanie dokumentów do rozliczenia firmy, księgowy musi być na miejscu, aby móc szybko reagować dla dobra firmy. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której księgi firmy oraz pracownicy znajdują się tysiące kilometrów od urzędu, któremu spółka limited podlega. Taki stan rzeczy często uniemożliwia poprawną realizację usługi. Opinia klientów jest następująca: Czujemy się spokojni o sprawy spółki, wiedząc, że księgowi trzymają rękę na pulsie i są na miejscu, dostępni dla urzędnika. 

Porada numer 2: Wybierając biuro księgowe dla spółki limited, dowiedz się, czy jego pracownicy przebywają w Wielkiej Brytanii. W dłuższej perspektywie będzie to miało kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa firmy.

Wieloletnie doświadczenie

Nie można skreślać nowych firm księgowych. Bardzo możliwe, że pracownicy takiej firmy posiadają doświadczenie zdobyte w poprzednich kancelariach, które z pożytkiem wykorzystają. Warto jednak dowiedzieć się, czy faktycznie tak jest. 

Porada numer 3: Dowiedz się, jakie doświadczenie posiadają pracownicy firmy, której zamierzasz powierzyć księgowość spółki limited. Warto znać staż pracy biura w UK. Jeśli masz wątpliwości, poproś o referencje lub dane firm, w których pracowali. 

Opinie o firmie

Nie ma lepszej reklamy dla kancelarii księgowej niż polecenia zadowolonych klientów. Widząc szereg negatywnych opinii o firmie, zastanów się, czy chcesz za jakiś czas być jedną z tych osób, która wyleje swoje frustracje w sieci. Lepiej zaoszczędzić sobie pieniędzy i nerwów. Nasi klienci mówią wprost o tym, że zapoznali się wnikliwie z opiniami z sieci, zanim wykonali telefon do firmy księgowej. 

Porada numer 4: Zapoznaj się z opiniami o firmie. 

Uczciwe podejście

Rynek usług finansowych jest bardzo drapieżny, dlatego warto traktować rozmowy handlowe ze sporym dystansem. Bardzo często trafiają do nas firmy, które w ogóle nie powinny zostać przeniesione do Anglii, gdyż nie było ku temu podstaw prawnych ani operacyjnych. Nasi klienci są zgodni, że jeśli coś brzmi zbyt pięknie, należy to podwójnie zweryfikować. Zastanów się, czy współpraca rozpoczęta z nastawieniem na szybki zysk, a nie troskę o bezpieczeństwo klienta, da pozytywne owoce.

Porada numer 5: Zasięgnij opinii kilku biur księgowych, zanim zdecydujesz się przenieść firmę do Anglii. 

Na zakończenie

Zarówno my, jak i polscy przedsiębiorcy posiadający firmy w Anglii uważają powyższe pięć porad za dobrą praktykę w branży. Zastanawiając się nad założeniem firmy w Anglii i powierzeniem księgowości spółki ltd, warto kierować się tym kluczem przy wyborze księgowego. Więcej przydatnych artykułów dla każdego zainteresowanego tematyką brytyjskiej spółki limited na naszym blogu: 

Firma w Anglii – koszty.

Jak założyć firmę w Anglii.

Jak rozliczyć VAT w Wielkiej Brytanii.

Księgowość spółki limited.

P.S. 

Zastanawiasz się, czy Twoja firma może przenieść się do Anglii? A może już posiadasz firmę w UK i chcesz zapewnić jej profesjonalną księgowość? Nie wahaj się zadać pytanie naszym specjalistom. Chętnie doradzimy w kwestii przeniesienia firmy do Anglii, księgowości oraz procedur. Gwarantujemy najwyższą na polskim rynku jakość świadczonych usług popartą brytyjskim wykształceniem naszych księgowych. Jesteśmy dostępni pod: 

info@firmawanglii.pl     +48 22 2701 282

Dodaj komentarz